Warsztaty Know-How – Press.pl

Prelegenci

SZYMON BARTNICKI Autor projektu „Postaw na siebie” (Postawnasiebie.org), który pomaga hazardzistom i ich bliskim, służy profilaktyce dotyczącej uzależnienia od hazardu. W przeszłości dziennikarz sportowy („Piłka Nożna”, Akademia Piłkarska Legii Warszawa, Polski Związek Piłki Nożnej). Sam był w czynnym uzależnieniu ponad 10 lat. Za pośrednictwem bloga, kanałów social media oraz tradycyjnych mediów, w których regularnie się pojawia, buduje świadomość społeczeństwa na temat tej choroby. Prowadzi wykłady profilaktyczne dla młodzieży w szkołach oraz w akademiach i klubach piłkarskich.

ŁUKASZ DURAJSKI Lekarz rezydent pediatrii. Autor bloga i kanałów w mediach społecznościowych Doktorek Radzi. Prowadzący program „Pogromcy medycznych mitów” w TVN Style. Autor książki „Co na to lekarz? Mity przenoszone drogą szeptaną”.
Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Medycynę studiował też na Uniwersytecie Campus Bio-Medico w Rzymie. Członek Krajowego Komitetu Weryfikacyjnego ds. Eliminacji Odry i Różyczki (WHO), przewodniczący zespołu ds. szczepień Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Należy też do Klubu Młodego Wakcynologa Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.

KAROLINA KOWALSKA Dziennikarka z 21-letnim stażem. Od 2016 roku w dziale prawa „Rzeczpospolitej” zajmuje się systemem ochrony zdrowia, o którym pisze od ośmiu lat. Zaczynała w „Gazecie Wyborczej”, z którą związana była osiem lat, najpierw współpracowała z działem sportowym, a później była w redakcji wydania stołecznego. Pracowała w mediach polonijnych w Nowym Jorku (2001–2003), pisząc m.in. o ataku na WTC i jego skutkach dla miasta. Pracowała też w „Polsce the Times”, „Sukcesie” i tygodniku „Wprost”. Studiowała filozofię i italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Kończy Interdyscyplinarne Studia Menedżerów Farmacji w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

prof. dr hab. n. med. BARTOSZ ŁOZA Psychiatra, psychoterapeuta, specjalista terapii środowiskowej. Autor lub współautor ponad 300 prac naukowych. Kierownik Kliniki Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i kierownik Klinicznego Centrum Zdrowia Psychicznego Warszawa-Ochota. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Neuropsychiatrycznego. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Pacjentów AMICI.

ANNA RULKIEWICZ Prezes Grupy LUX MED (od 2007 roku) i dyrektor zarządzająca LMG Försäkrings AB (od 2011 roku), którego oddział działa w Polsce pod marką LUX MED Ubezpieczenia. Pracuje w zespole problemowym ds. usług publicznych powołanym w ramach Rady Dialogu Społecznego. Jest wiceprezydentem Pracodawców RP i prezesem Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej. Została powołana przez ministra zdrowia do rady społecznej ogólnonarodowej debaty „Wspólnie dla zdrowia”. Zasiada również w kapitule programu ministerialnego „PracoDawca zdrowia”. Jest też wiceprzewodniczącą Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego i członkinią rady nadzorczej Banku Handlowego SA.
Absolwentka Stanford Executive Program na Stanford University Graduate School of Business i Executive Program na Singularity University w Santa Clara w Kalifornii. Jest także absolwentką Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu w Hamburgu oraz studiów podyplomowych w Polsko-Francuskim Instytucie Ubezpieczeń przy Instytucie Francuskim.
W 2019 została uhonorowana pierwszą w historii Nagrodą Gospodarczą SGH, nagrodą specjalną XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Przez magazyn „Forbes” zaliczana do 10 Polskich Top Menadżerek. Z kolei „Puls Biznesu” przyznał jej pierwsze miejsce w rankingu 100 Kobiet Biznesu (w kategorii zarządzających firmami o przychodach powyżej 50 mln zł).

dr ANNA ZIMNY-ZAJĄC Redaktor naczelna Medonet, który pod względem liczby użytkowników jest największym serwisem internetowym o zdrowiu, medycynie i zdrowym stylu życia. Z mediami zawodowo związana jest od 2009 roku. Absolwentka biotechnologii (specjalność biotechnologia medyczna) na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doktorat obroniła na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Odbyła zagraniczne staże naukowe w Belgii na Ghent University oraz w Hiszpanii na UPV Universitat Politècnica de València. Ukończyła specjalizację „Epidemiology in Public Health Practice” prowadzoną przez Johns Hopkins University. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia.