Prelegenci

PAULINA KIESZKOWSKA-KNAPIK
Adwokat, doradza przedsiębiorcom i organizacjom branżowym w zakresie prawa ochrony zdrowia, zwłaszcza prawa farmaceutycznego, ustawy refundacyjnej i ustawy o działalności leczniczej. Jest współzałożycielką Fundacji Lege Pharmaciae, organizacji pozarządowej powstałej w celu analizowania i poddawania debacie publicznej regulacji prawnych w sektorze ochrony zdrowia. W Obywatelskim Forum Legislacji przy Fundacji Batorego działa na rzecz wprowadzenia w Polsce standardów europejskich w dziedzinie stanowienia prawa. Rekomendowana przez polskie („Rzeczpospolita” i „Dziennik Gazeta Prawna”) oraz międzynarodowe (Chambers Europe, Who’s Who, PLC Which Lawyer) rankingi jako najlepszy specjalista prawa farmaceutycznego w Polsce. Doradza pro bono organizacjom pacjentów, m.in. Federacji Pacjentów Polskich i Fundacji Onkologicznej Alivia.

ALEKSANDRA KUROWSKA
Przez ostatnie dwa lata kierowała redakcją serwisu PolitykaZdrowotna.com. Odeszła za końcem 2019 roku, aby stworzyć własny ekspercki serwis Cowzdrowiu.pl z informacjami, analizami i komentarzami dotyczącymi systemu opieki zdrowotnej. Zajmuje się tą tematyką od wielu lat. Współpracuje z miesięcznikiem „Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia”, pisze do „Służby Zdrowia”, „Menadżera Zdrowia” i „Dziennika Gazety Prawnej”.

PIOTR SOSZYŃSKI
Dyrektor ds. strategicznego doradztwa medycznego Medicover Polska. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doktor nauk medycznych, specjalista w zakresie chorób wewnętrznych. Kilkanaście lat pracował jako lekarz i nauczyciel akademicki w Klinice Endokrynologii CMKP, w tym czasie odbył kilkuletni staż w wiodących ośrodkach medycznych w USA, m.in. w Harvard Medical School w Bostonie. Od 2005 roku związany jest z Medicover. Był członkiem zarządu i dyrektorem ds. medycznych (2010-2017), obecnie odpowiada za strategiczne doradztwo medyczne, głównie w zakresie innowacji, e-zdrowia i telemedycyny. Członek zarządu Telemedycznej Grupy Roboczej i Komisji ds. jakości kształcenia przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i rozdziałów w książkach, współautor Raportu Zdrowia Medicover „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2013-2017”.

ALEKSANDRA i PIOTR STANISŁAWSCY
Małżeństwo, które od blisko 20 lat pisze o nauce. Najpierw publikowali w mediach tradycyjnych: „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Focusie”, „Wiedzy i Życiu”. Potem zapragnęli pisać o nauce na własny rachunek i w 2012 roku założyli blog Crazy Nauka. Co miesiąc zagląda na niego pół miliona internautów, na Facebooku mają 120 tys. fanów. Co sobotę mierzą się z naukowymi mitami w audycji „Homo Science” w Radiu Tok FM. Prowadzą szkolenia, warsztaty, opowiadają o nauce sposób łatwy i przyjemny. Autorzy książki “Fakt, nie mit. Obalamy naukowe mity”.

MARIA ZAWAŁA
Dziennikarka i publicystka od lat zajmująca się problematyką zdrowotną w każdym jego aspekcie. Redaktor programów telewizyjnych i internetowych w Telewizji TVS. Autorka magazynu medycznego „Kierunek Zdrowie”. Współpracuje z miesięcznikiem „Uroda Życia”. Czterokrotna laureatka konkursu Dziennikarz Medyczny Roku. Jest jednym z pionierów multimedialnego reportażu w Polsce, w 2014 roku w imieniu redakcji „Dziennika Zachodniego” odbierała nagrodę Grand Press Digital.