Warsztaty Know-How – Press.pl

Materiały

Warsztaty KNOW-HOW: DZIENNIKARSTWO EKONOMICZNE

Materiały szkoleniowe dla dziennikarzy.

IGNACY MORAWSKI
„Krajobraz gospodarczy po wybuchu pandemii” – marzec to był szok, w kwietniu dominował strach, maj był miesiącem nadziei. Co przyniesie lato?
Kup artykuł

MAREK CHĄDZYŃSKI
„Ile naprawdę warta jest tarcza antykryzysowa” – jak zmierzyć wielkość i skuteczność działań rządu ratujących gospodarkę, ile państwo pieniędzy dodrukowało, ile pożyczyło i co dalej z dyscypliną fiskalną.
Kup artykuł

DAGMARA BRZEZIŃSKA
„Handel w sieci ratował sklepy podczas blokady” – zmiany w preferencjach zakupowych Polaków e-commerce w Polsce.
Kup artykuł

PIOTR MAZURKIEWICZ
„Gdzie rząd szuka pieniędzy” – wpływy z nowych podatków (od cukru, małpek i e-papierosów) nie załatają dziury w budżecie państwa. Zapowiedzi kolejnych danin (podatku cyfrowego, od śladu węglowego i wielkich korporacji) to tylko polityczne bicie piany?
Kup artykuł

WIKTOR BUDZEWSKI
„Banki udźwigną kryzys, ale część ciężaru będą chciały przerzucić na klientów”– jeszcze nie uporały się ze starymi problemami, jak kredyty frankowe, a spadły na nie nowe – niskie stopy procentowe i konieczność robienia odpisów z powodu pandemii COVID-19. Kryzys może być wykorzystywany przez silniejszych przeciwko słabszym, czyli przez sektor bankowy przeciwko konsumentom. Gdzie tkwią potencjalne obszary ryzyk i nadużyć?
Kup artykuł

MACIEJ SAMCIK
„Oszczędności Kowalskiego w dobie lokat bankowych oprocentowanych na zero procent” – ponad półtora biliona złotych Polacy trzymają w gotówce i w depozytach bankowych. Zjada je inflacja. Czy zostaną zamienione na obligacje, akcje, a może nieruchomości? Jak pisać o oszczędzaniu w erze zarazy?
Kup artykuł

 

Warsztaty KNOW-HOW: ZDROWIE I MEDYCYNA

Materiały szkoleniowe dla dziennikarzy.

ALEKSANDRA KUROWSKA
„Pieniądze i prawo w ochronie zdrowia” – jak nie dać się zwieść politykom i nie zawsze uczciwemu PR koncernów farmaceutycznych oraz placówek medycznych. Gdzie szukać wiarygodnych danych i rzetelnych komentatorów.
Kup artykuł

MARIA ZAWAŁA
„Kierunek zdrowie” – warsztat dziennikarza odpowiedzialnie informującego, co jest zdrowe, a co na pewno takie nie jest.
Kup artykuł

MEC. PAULINA KIESZKOWSKA-KNAPIK
„Apteki w internecie” – co mogą a czego nie mogą sprzedawać i czy każda apteka może działać w sieci.
Kup artykuł

DR N. MED. PIOTR SOSZYŃSKI
„E-zdrowie jako przyszłość opieki zdrowotnej” – stan obecny oraz trendy w Polsce i na świecie.
Kup artykuł

ALEKSANDRA i PIOTR STANISŁAWSCY
„Medyczni szarlatani i kreowane przez nich mity o zdrowiu” – jak wykorzystują do swoich celów media, po czym ich rozpoznać oraz jak nie stać się ich narzędziem.
Kup artykuł

ALEKSANDRA i PIOTR STANISŁAWSCY
„Fakty i mity na temat zanieczyszczenia środowiska i zmiany klimatu oraz ich wpływu na zdrowie Polaków” – jak informować o smogu, brudnej wodzie czy rozprzestrzenianiu się nowych chorób, żeby zainteresować, a nie przerazić.
Kup artykuł

 

Warsztaty KNOW-HOW: PRAWO W DZIENNIKARSTWIE

Materiały szkoleniowe dla dziennikarzy zajmujących się dziennikarstwem śledczym, tematyką prawną, relacjonujących procesy sądowe i dla redaktorów odpowiadających za tego typu materiały – zarówno z mediów ogólnopolskich, jak też regionalnych i lokalnych.

BERTOLD KITTEL
„Co wolno dziennikarzowi śledczemu, a czego mu nie wolno” – czyli warsztat odkrywania informacji głęboko zakopanych i dokumentowania faktów, którym wszyscy oficjalnie zaprzeczają.
Kup artykuł

PATRYK SŁOWIK
„Dziennikarza prawo nie chroni, ale jego źródła już tak” – czyli jak bronić tajemnicy dziennikarskiej przed policją, prokuraturą i w sądzie oraz przed wścibskimi służbami. Trudna sztuka rozmawiania z wymiarem sprawiedliwości.
Kup artykuł

EWA USOWICZ
„Źródła informacji prawnych” – czyli jak nadążyć za legislacją, nie zginąć w gąszczu rozporządzeń i ustaw, gdzie szukać newsów prawnych i pomocy w zrozumieniu wymiaru sprawiedliwości. Czy autoryzacja każdej wypowiedzi to konieczność.
Kup artykuł

EWA SIEDLECKA
„Reforma czy zamach na wymiar sprawiedliwości?” – jak w warunkach ostrego konfliktu politycznego rzetelnie relacjonować i uczciwie komentować pełzającą zmianę ustroju państwa.
Kup artykuł

MACIEJ GUSTAW ZABOROWSKI
„Praca dziennikarza w oczach prawnika” – po tym szkoleniu uczestnicy będą wiedzieli, jak uniknąć błędów prawnych najczęściej popełnianych przez dziennikarzy; jak skutecznie utrudnić życie prawnikom i nie narażać się swoją publikacją na odpowiedzialność prawną.
Kup artykuł

BEATA BIEL
„Nie wierz, dopóki nie sprawdzisz” – podstawowe narzędzia fact-checkingu do weryfikacji wiadomości, wyłapywania przekłamań i zmienionych wersji zdarzeń. Jak szybko obnażyć fake newsy przekazywane w mediach społecznościowych.
Kup artykuł